новини детски

Начало | новини детски | Българска ученичка стана европейска шампионка по шахмат

Българска ученичка стана европейска шампионка по шахмат

Аз детето | 2019-10-23

Шахматистка на 14 години от Червен бряг стана европейска шампионка в училищното първенство по шахмат, което се състоя в Улцин, Черна гора, съобщи БТА. Патрицие Найманова е най-добрата състезателка от Шахматен клуб „Михаил Тал“ в Червен бряг и е ученичка в Търговската гимназия „Васил Априлов“ в града.

От изиграните 31 турнирни срещи шахматистката от Червен бряг има 26 победи. Успехите ѝ са продължили и във финалните кръгове, където е победила представители на Азербайджан, Полша и Черна гора в нейната възрастова група (до 14 години). Така Найманова е завършила първа в своята възрастова група и е европейски шампион в престижния турнир, посочват от община Червен бряг.